EMLAK VE EMLAK YÖNETİMİ PROGRAMI

2015 yılında açılmış olup, 2015 - 2016 Güz yarıyılından itibaren Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde Eğitim Öğretim Faaliyetlerine başlayacak ve öğrenci alımı gerçekleşecektir. Toptan ve Perakende Satış Bölümü bünyesinde Normal Öğretim Emlak ve Emlak Yönetimi Programı bulunmaktadır. Programımız normal öğretimde, 40 kişilik kontenjana sahiptir.

Emlak ve Emlak Yönetimi Programı’ndan mezun olan öğrenciler, arsa ofisi, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü, Tapu Ve Kadastro Müdürlüğü, belediyelerin emlak müdürlükleri,  kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde emlak şirket ve bürolarında, harita şirket ve bürolarında ve  inşaat şirketlerinde çalışabilirler.

ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı’nda alınan puan ve kontenjan durumlarına göre çeşitli üniversitelerin dört yıllık lisans programlarına geçme olanakları da vardır. Mezunlarımız ÖSYM tarafından yapılan DGS sınavı ile İşletme, İşletme-Ekonomi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği gibi bölümlere dikey geçiş yapabilmektedirler.

Öğrencilerimiz için Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Kampüsü içerisinde araştırma çalışmalarını yapabilecekleri kütüphane ve bilgisayar laboratuarı bulunmaktadır. Ulaşım merkeze üniversite önünden hareket eden toplu taşıma araçları ile kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Çarşı alanı içerisinde yer alan yemekhane ve kafeterya öğrencilerimizin yemek ihtiyaçlarını okul içerisinde giderebilecekleri alanlardır.

Acil durumlarda müdahalede bulunmak üzere gerçekleştirilen rehberlik ve diğer sağlık hizmetleri de okulumuzda öğrencilerin faydalanabileceği hizmetler arasında yer almaktadır. Eğitim-Öğretim dönemi boyunca Farabi ve Mevlana Değişim Programları ile  bölümümüz öğrencileri eğitimlerini yurt içi ve yurt dışında sürdürebilme imkanına sahiptirler.   Öğrencilerimiz zorunlu staj uygulamalarını Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği Programı kapsamında yurt dışında gerçekleştirebilmektedirler. Üniversitemiz sahip olduğu kapalı spor salonu, basketbol sahaları, tenis kortu ve kapalı halı saha tesisleri ile öğrencilerimize hizmet vermektedir.

 

Akademik Personel

Öğr. Gör. Yavuz Selim ÖKSÜZ

Öğr. Gör. Evren Çankaya TONGUR

Öğr. Gör. Melike AKPINAR